Židinys ar krosnelė kūrenimo metu blogą kvapą gali skleisti dėl daugelio priežasčių ir visada siūlome kviestis meistrą. Ir smalkės, ir degantys cheminiai junginiai yra pavojingi žmogaus sveikatai, ir tokios problemos turėtų būti tvarkomos profesionalo. Tačiau jeigu susidūrėte su neatidėliotinomis problemomis, skaitykite toliau.
Židiniai ir krosnelės pirmus kelis kūrimus gali skleisti blogą kvapą.
Pirmas reikia atsakyti ar židinio skleidžiamas blogas kvapas yra smalkių ar cheminis.
Židinys skleidžia cheminį kvapą
- Pradedame nuo paprasčiausių. Pabandykite praverti arčiausiai židinio esantį langą. Galbūt jam trūksta oro? Ar židinio ir kamino oro padavimo sklendės atidarytos?
- Tikriname kaminą. Gali būti, kad kamine kaupiasi kondensatas, kuris teka žemyn, smilksta. Patikrinkite kamino pravalą. Jeigu teka kondensatas tikrai matysite. Viena iš kondensato kaupimosi priežasčių yra per silpnas židinio kūrenimas. Tačiau jeigu židinys skleidžia blogą kvapą neskubėkite, pirma patikrinkite ar kaminas neužsikišęs. Taip pat gali būti blogai padarytas kaminas. Kiekvienais metais prieš pradedant šildymo sezoną siūlome kviestis kaminų meistrus, kad išvalytų ir viską patikrintų. Blogas kaminas – gaisro pavojus.
- Blogai padarytas židinys. Jeigu patikrinote du pirmuosius būdus ir niekas nepasikeitė, tikriausiai blogai padarytas židinys ir kūrenimo metu svyla židinio apdailos medžiagos. Kvieskite meistrus ir židinio toliau nekūrenkite.
Židinys skleidžia smalkių kvapą
- Pabandykite praverti arčiausiai židinio esantį langą. Ar vis dar yra smalkių kvapas? Jeigu kvapo nebėra – židiniui trūksta oro.
- Ar atidarytos židinio ir kamino sklendės? Pabandykite atidaryti.
- Ar senai įrengtas židinys? Jeigu židinys naujas, gali būti dažų kvapas. Po kelių kūrenimų pradings.
- Ar namuose turite gartraukį? Nenaudokite gartraukio tuo pačiu metu su židiniu!